Γιορτή πολυτεχνείου

Την Παρασκευή 17 Νοεμβρίου, το Σχολείο μας γιόρτασε την επέτειο της εξέγερσης του Πολυτεχνείου. Οι μαθητές της Ε΄ τάξης έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό, πρωταγωνιστώντας σε ένα μικρό θεατρικό δρώμενο που έδινε με απλό, παραστατικό και κατανοητό τρόπο το μήνυμα της γιορτής σε όλους τους μαθητές  του σχολείου μας και του συστεγαζόμενου Νηπιαγωγείου.

Η χορωδία μας απέδωσε με πολλή ζωντάνια και μελωδικότητα σχετικά τραγούδια.  Οι γονείς καμάρωσαν τα παιδιά τους και ευχαριστήθηκαν τη γιορτή τους.

Αμέσως μετά οι μαθητές της Ε΄ και Στ΄ τάξης με τη συνοδεία δασκάλων, πήγαν στην Απλωταριά όπου τραγούδησαν με τη συνοδεία της καθηγήτριας Κα Ντίνα Τουρνή σχετικά τραγούδια, ξαφνιάζοντας ευχάριστα  τους περαστικούς, βάζοντάς τους στο πνεύμα της ημέρας.