Αρχείο | Δεκέμβριος 2019

Χριστουγεννιάτικη γιορτή

received_1182018545522334 Μια πολύ όμορφη, γεμάτη μηνύματα, γιορτή, μας παρουσίασαν τα παιδιά της Β’ τάξης με τη βοήθεια της δασκάλας τους κ. Όλγας Καστανά.

Το πρώτο μέρος μας θύμισε ότι αυτές τις λαμπερές ημέρες δεν έχουμε το προνόμιο να τις ζούμε όλοι με τον ίδιο τρόπο και πρέπει να σκεφτόμαστε και τους συνανθρώπους μας.

Το δεύτερο μέρος με οικολογικά μηνύματα ,μας προτείνει να προστατεύουμε τα δάση και να μην προτιμούμε φυσικά δέντρα αφού το δάσος είναι ζωή.

Συγχαρητήρια στα παιδιά, τη δασκάλα τους καθώς και τη χορωδία με την κ. Κωνσταντίνα Τουρνή που συνόδευσαν μελωδικά τη γιορτή!!

Επίσκεψη ειδικού σχολείου

received_1905640462915025

Σήμερα,3 Δεκεμβρίου,περάσαμε μια υπέροχη μέρα παρέα με τα παιδιά που μας επισκέφθηκαν από το ειδικό σχολείο.

Μετά από ενα μικρό ζέσταμα με την κ.Λίτσα Καλογρά ,παίξαμε ομαδικά παιχνίδια και ήμασταν τόσο καλοί όλοι ώστε βγαίναμε ισοπαλία, γελάσαμε, διασκεδάσαμε και παίξαμε πολύ! Ανταλλάξαμε δωράκια, φυτέψαμε την ελιά  της αγάπης που μας πρόσφεραν και ζωγραφίσαμε δύο πίνακες με το δέντρο της φιλίας.

Β

Χριστουγεννιάτικος στολισμός

IMG_20191203_091049

Η Α’ τάξη ασχολήθηκε με τον στολισμό της εισόδου στο σχολείο μας και είχε ενα υπέροχο αποτέλεσμα !