Παρουσίαση προγραμμάτων

Την  Δευτέρα  12 Ιουνίου 2017 έγινε στην  αίθουσα εκδηλώσεων του σχολείου μας, η παρουσίαση των προγραμμάτων της Ευέλικτης ζώνης των Β΄, Γ΄ και  Δ΄ τάξης.

Η εκδήλωση ήταν ανοιχτή και την παρακολούθησαν και πολλοί γονείς των μαθητών.

Στην αρχή οι ίδιοι οι μαθητές της Β΄ Τάξης και ο Υπεύθυνος Δάσκαλος, Παντελής Καλαμάρης  παρουσίασαν το πρόγραμμά τους  «Μέλι, τροφή Βασιλισσών» με μια σύντομη παρουσίαση με τη βοήθεια των Νέων Τεχνολογιών.

Στη συνέχεια η Υπεύθυνη Εκπαιδευτικός, Ευαγγελία Καλογρά, παρουσίασε το δικό της πρόγραμμα «Από το χθες μέχρι το αύριο?. τα παιδιά παίζουν».

Με κατάλληλες ερωτήσεις έβαλε όλα τα παιδιά του σχολείου μας στο πνεύμα του θέματος. Ακολούθησε μια όμορφη παρουσίαση με πολλές φωτογραφίες από τα παιχνίδια που έφτιαξαν και έπαιξαν. Τελείωσαν με μία ολοζώντανη παρτίδα σκάκι με υπέροχα πιόνια που έφτιαξαν από ανακυκλώσιμα υλικά τα ίδια τα παιδιά, με σχετική καθοδήγηση.