Αρχείο | Ιούνιος 2016

Παιχνίδια στην αυλή

Την Παρασκευή 10 Ιουνίου ,διασκεδάσαμε με πολλά ομαδικά παιχνίδια ,χορέψαμε και δροσιστήκαμε με τις δραστηριότητες που οργάνωσε η κ. Λίτσα Καλογρά.

Η μέρα αυτή έχει γίνει παράδοση στο σχολείο μας και κάθε χρόνο την περιμένουμε με μεγάλη χαρά!

Ευχαριστούμε κ. Λίτσα!!!

Δημοσίευση μπορείτε να δείτε εδώ:  Παιχνίδια στην αυλή

DSCN2070 Συνέχεια

Γιορτή Α΄Τάξης

Την  Πέμπτη  9  Ιουνίου  2016 στις 10.00΄,  πραγματοποιήθηκε η καλοκαιρινή γιορτή του Σχολείου μας.

Όπως  συνηθίζεται, η Α΄ τάξη  είχε  αναλάβει την οργάνωση   της  συγκεκριμένης γιορτής η οποία έγινε στην πλήρως εξοπλισμένη αίθουσα εκδηλώσεων του  Σχολείου.  Συμμετείχαν όλοι οι μαθητές και  μαθήτριες της Τάξης και τρία κορίτσια από τη Δευτέρα που χρειάστηκαν για να συμπληρώσουν ζευγάρια για μία δραματοποίηση.

Κατά  γενική  ομολογία η γιορτή ήταν σύντομη, απλή και διασκεδαστική. Κύλησε χωρίς απρόοπτα και οι γονείς καμάρωσαν τα παιδιά τους που πραγματικά έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.

Ο δάσκαλος της τάξης ήταν πολύ περήφανος για τους μικρούς πρωταγωνιστές του!

Αποχαιρετισμός ΣΤ΄Τάξης

Την Πέμπτη 9 Ιουνίου ,μετά τη όμορφη γιορτή της Α΄Τάξης ,ακολούθησε η εκδήλωση του αποχαιρετισμού της ΣΤ΄Τάξης

Ήταν μία πολύ συγκινητική αποχαιρετιστήρια γιορτή.

Τα παιδιά της Ε΄Τάξης ,αποχαιρέτησαν με πολύ όμορφα λόγια και ευχές  τους φίλους τους .

Οι μαθητές της ΣΤ΄μας μίλησαν για τα συναισθήματα τους ,είδαμε φωτογραφίες από τη σχολική ζωή των παιδιών ,μοιραστήκαμε αναμνήσεις και όμορφες στιγμές.

Τους ευχόμαστε να προχωράνε μπροστά και να κάνουν τα όνειρα τους πραγματικότητα!!

DSCN2032

Συνέχεια

Ενημέρωση

Την Τρίτη 7 Ιουνίου 2016 το σχολείο θα παραμείνει κλειστό λόγω της Γενικής Συνέλευσης του Συλλόγου Δασκάλων και Νηπιαγωγών .